Alapítva: 1951

 

 

 

 

 

 

 
 

Hogyan írjunk cikket a megújult Rádiótechnikába?

Az interneten szokásos „gyik”, azaz gyakran ismételt kérdések/és válaszok a cikkírással kapcsolatban:

 

  • Ki írhat a megújult Rádiótechnikába és a Press4world Media Kft kiadványaiba?

A komolytalan válasz erre az, hogy bárki, aki írni tud. A komoly válasz pedig az, hogy bárki, aki írni tud.

  • Miről írjunk cikket?

A Rádiótechnika 2022 januártól híradástechnikai és elektronikai-műszaki folyóirat. Elsősorban ennek megfelelő témájú írásokat várunk, a műkedvelőtől a profi szinttel bezárólag. Szükség van a kevés tapasztalattal rendelkezőknek szóló bemutató írásokra, ismertetőkre, ugyanakkor nem szeretnénk kizárólag hobbi szintű lapként működni. Szeretnénk, ha a szakemberek, illetve a profik is találnának hasznos tartalmat kiadványainkban. Saját tervezésű/készítésű, a lap profiljával egyező készülékről, műszaki megoldásról alkotott írást szívesen közlünk akár folytatásos sorozatban is. A különféle alkatrészgyártó cégek folyamatosan újabb és újabb IC-kkel, modulokkal jelentkeznek a piacon, ezekről remek két-háromoldalas bemutató cikkek készíthetők. Új, vagy különleges témában elméleti írás is megjelenhet, bár a feltétlenül szükséges matematikai tartalmat és a differenciálegyenleteket mennyiségét érdemes optimalizálni. Szívesen közlünk a témához kapcsolódó vicces, mókás írásokat is, no meg persze olvasmányos megtörtént eseteket. A régi idők eredményeit nem feledve történeti jellegű visszatekintéseket is szívesen látna olvasóink jelentős része, ugyanakkor haladnunk kell a korral, nyitottnak kell lennünk a technikai újdonságokra is. Az interneten sokminden fellelhető többnyire idegen nyelveken. Hozzáadott egyedi értékkel egy külföldi írás fordítása is nagyon jó téma lehet, nem kell mindent saját magunknak kitalálni, néha érdemes körbenézni a világban, hogy ki mit épített.

  • Milyen formátumban készüljön a kézirat?

A cikk kézirata lehetőség szerint szövegszerkesztő programmal készüljön. Általunk leginkább kedvelt fájltípust a Microsoft Word program „doc” kiterjesztéssel generálja. Természetesen fogadni tudjuk az egyéb népszerű szövegszerkesztőkkel készített, szélsőséges esetben pedig a papírra nyomtatott, vagy az olvasható szép kézírással készített anyagokat is. A szöveg minimális formázással készüljön. Kiemelésre a dőlt(italic), vagy félkövér(bold) betűformátumot használjuk. A szöveget balra igazítva elválasztás nélkül készítsük. A sor magasságú képletek a szövegbe is bekerülhetnek, azonban a bonyolultabb, törteket is tartalmazó összefüggéseknek inkább nyissunk új ábrát. A szövegben az ábrákra a számozás növekvő sorrendjében hivatkozzunk az 1.ábrától kezdve. A kapcsolási rajzokat praktikusan egy erre alkalmas programmal készítsük, a szerkesztési munkát nagyban megkönnyíthetjük a KiCAD ingyenes program használatával. Ha lehetséges, adjunk nyomtatási és beültetési rajzot is az áramkörhöz, úgy könnyebben utánépíthető. A kapcsolási rajz elemeit szabványos jelölésekkel és számozással lássuk el. A témáról, áramkörről, dobozolásról képeket is készíthetünk, ezeket a szövegben ábraként kezeljük és számozzuk. Amennyiben egy ábrát képformátumban készít el a szerző, az legalább 300 dpi felbontású legyen.

  • Hova küldjem a kéziratot?

Az elkészült kéziratot, vagy nagyobb fájlok esetében annak letöltési linkjét a cikk@radiotechnika.hu címre kérjük küldeni. Az esetleges kommunikációs akadályok könnyebb leküzdése érdekében praktikus megadni egy telefonos elérhetőséget is az emailcím mellett.

 

Press4world Media Kft.

Press4world Media Kiadó

 
Minden jog fenntartva. © 2024 Press4world Media Kft.